Historia

1 czerwca 1989 roku Jan Michnowicz rejestruje w Urzędzie Miasta i Gminy Szczebrzeszyn nową działaność gospodarczą pod nazwą "U Freda". Firma będzie zajmować się sprzedażą detaliczną płytek ceramicznych oraz chemii budowlanej. Pierwszy sklep zostaje otworzony w małym budynku na ulicy Targowej w Szczebrzeszynie.

Przez kolejne lata początkowo jednoosobowa firma ciężko pracuje nad zdobyciem marki i klientów. Nawiązuje pierwsze kontakty z polskimi producentami płytek cermicznych. Dzięki dobrej sprzedaży i obiecującej przyszłości zostaje otworzona w 1991r. nowa placówka w Hrubieszowie, a rok później w Biłgoraju i Zamościu. Mała firma powoli zaczyna się rozwijać.

W 1993 roku "U Freda" nawiązuje kontakty z włoską fabryką płytek ceramicznych SanBagio. Do Polski trafiają pierwsze palety włoskiej ceramiki, co jest nowością na terenie Zamojszczyzny. Współpraca dobrze się układała, dzięki czemu można było otworzyć kolejną placówkę w Chełmie. Kolejnym sukcesem jest wystawienie stoiska podczas XIII Międzynarodowych Tagrów Wschodnich "Tylko we Lwowie" na Ukrainie w kategorii "Najciekawsza prezentacja". Następną prestiżową nagrodą jest otrzymanie dyplomu od Wojewody Zamojskiego pdczas III Międzynarodowych Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz w Zamościu w kategorii "Najciekawsza forma promocjii" w 1996r.

Na początku stycznia 1997r. firma przenosi się do większej siedziby w Brodach Małych pod Szczebrzeszynem. Zaczyna się kompletny remont budynku oraz wybudowanie magazynów o powierzchni ok. 600m2. P.H. "U Freda" wpisuje się na stałe w rynek płytek ceramicznych. Kolejnym ważnym partnerem w historii firmy jest Słowacka Fabryka Płytek Ceramicznych "NovoKer" - firma zaczyna importować słowacką ceramikę i sprzedawać na lokalnym rynku.

W 2004 roku, 15 lat po otwarciu pierwszego sklepiku w Szczebrzeszynie, zostanie podjęta poważna decyzja o zmianie nazwy firmy z "U Freda" na "Skład Fabryczny". Mimo tak ważnego kroku, wśród stałych klientów dalej funkcjonuje nazwa "U Freda" i jest już pozytywnie kojarzona jako symbol solidności i poważnego podejścia do klienta.

Dwa lata po zmianie nazwy firmy zapada kolejna decyzja o zamknięciu punktów w Biłgoraju i w Zamościu, natomiast na terenie centrali w Brodach Małych została otwarta stacja kontroli pojazdów oraz punkt kasacji i demontażu samochodów.

W 2011 roku zapada decyzja o zamknięciu punktu w Chełmie, natomiast firma rozpoczyna sprzedaż używanych części samochodowych pod adresem UzywaneAutoCzesci.pl. Dodatkowo, na terenie centrali firmy zostaje uruchomiony warsztat specjalizujący się w mechanice pojazdowej oraz wulkanizajcą opon.

Obecnie, po ponad 20 latach od otwarcia małego sklepiku firma "Skład Fabryczny" rozrosła się o 2 punkty sprzedaży w województwie lubelskim, zatrudnia 8 pracowników oraz posiada renomę i pozytywną opinię wśród zadowolonych klientów.